Bezbłędne sortowanie: nasze systemy recyklingu szkła i stłuczki szklanej

 

Bezbłędne sortowanie szkła daje najwyższej jakości stłuczkę szklaną

Recykling stłuczki szklanej przyczynia się znacząco do  ochrony zasobów naturalnych, ponieważ każda szklana butelka składa się do 60-90% z czystego szkła, które wcześniej zebrane poddawane jest obróbce w wysoko zaawansowanym technicznie procesie. Ten cenny surowiec wtórny przetwarzany jest w naszych zakładach w Rudzie Ślaskiej [Polska], Petershagen i w Neuburg [Niemcy, Bawaria].

Zanim jednak materiał z kontenerów na szkło trafi za pomocą ładowarek do zasobnika zasilającego na linię, składowany jest pod zadaszeniem z podziałem na szkło kolorowe i bezbarwne. Ciała obce jak metale, materiały organiczne, ceramika, kamienie, porcelana oraz szkło innego koloru są starannie wysortowywane. Istotnym zadaniem tego procesu jest przygotowanie stłuczki szklanej w takim stopniu, aby sprostać surowym wymaganiom produkcyjnym stawianym przez firmy utylizacyjne.

Odbiorcami starannie wysortowanej stłuczki szklanej są z reguły huty szkła, które poprzez zastosowanie szklanej stłuczki obniżają swoje zapotrzebowanie na surowce. Zakłady przetwarzania szkła razem z przemysłem szklanym przyczyniają się znacząco do redukcji emisji CO2.  Ponieważ dzięki recyklingowi materiałów zaoszczędzone zostaje ok. 20 % energii topnienia.

 
 

  

Osoba kontaktowa

Znajdź kontakt w swoim regionie.

Skorzystaj z naszego
formularza kontaktowego

Przejdź do formularza kontaktowego
Pobierz

Najważniejsze informacje
o nas - do pobrania:

Tonsmeier Blue 2013
(2.93 MB, )
Więcej informacji
 

Nowości

Wkrótce będziemy częścią marki PreZero

PreZero jako marka GreenCycle i tym samym część Grupy Schwarz ma nadrzędny cel: więcej recyklingu i mniej odpadów.

Dzięki posiadaniu w grupie firm handlowych takich jak Lidl i Kaufland oraz dostawców usług utylizacji i recyklingu - spółki zależnej GreenCycle i marki PreZero, Grupa Schwarz ma na celu wdrożenie  skutecznych działań, na jakie nie mogą sobie pozwolić pozostałe europejskie przedsiębiorstwa.

Komunikat o połączeniu spółek

 

Informujemy Państwa, że w styczniu 2018 roku spółka Tonsmeier Management Sp. z o.o. połączy się ze spółką Tonsmeier Polska Sp. z o.o.

Wyróżnienie dla Tonsmeier Selekt

 Finał XVIII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu - w tegorocznym rozdaniu nagród, które odbyło się 17 października podczas Targów POL-ECO-SYSTEM udział wzięła Spółka Tonsmeier Selekt, której udało się zdobyć wyróżnienie w kategorii „Złota Bela Makulatury” oraz „Lider Zbiórki Tworzyw”.

 

 

Dołącz do drużyny TONSMEIER-eko 2017

FIRMA TONSMEIER CENTRUM, ZGRK I MIASTO OTWOCK
zapraszają do udziału w konkursie
DOŁĄCZ DO DRUŻYNY TÖNSMEIER-eko

KONKURS TRWA OD 1.04 DO 20.11.2017

Tonsmeier sponsorem koncertu zespołu Oberschlesien wraz z zespołem Art of Illusion

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż mieliśmy zaszczyt sponsorować koncert zespołu Oberschlesien wraz z zespołem Art of Illusion, którego głównym organizatorem był Urząd Miasta Bytom, Opera Śląska oraz Stowarzyszenie SBB.  Koncert odbył się 7 października 2016 roku w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.