Tworzywa sztuczne - umożliwiamy wielokrotne zastosowanie

 

 

 Tworzywa sztuczne nas nie zasypią jeśli będą segregowane i poddawane procesowi rycyklingu odpadówTworzywa sztuczne to takie materiały jak plastik, stworzony przez człowieka, nie występujący w naturze. Jest wiele rodzajów plastiku, a każdy musi być posortowany i recyklowany oddzielnie. W ogólnym obiegu jest co najmniej kilkanaście różnych rodzajów tego tworzywa, które są stosowane przy produkcji opakowań do jogurtów, butelek do napojów, płynów różnego rodzaju itp. Rozróżniane są poprzez różnego rodzaju oznakowania na opakowaniach. Najbardziej znane to PET (podział na HDPE i LDPE), PE-HD, PVC. Najściślejszym terminem obejmującym wszystkie materiały zawierające jako główny składnik polimer, bez rozróżniania, czy jest on pochodzenia sztucznego czy naturalnego, jest określenie „tworzywa polimerowe”. Te rodzaje plastików są odbierane od Państwa w żółtych workach i na naszych taśmach sortowniczych rozdzielane na poszczególne frakcje, aby mogły być potem na nowo użyte.
Zaletami tworzyw polimerowych są: mała gęstość, odporność na korozję oraz łatwość przetwórstwa.


Do wad tworzyw polimerowych zalicza się przede wszystkim długi czas rozkładu, jeśli polimer dostanie się niekontrolowanie do środowiska naturalnego, czy też podczas składowania ich na składowiskach odpadów. Tymczasem tworzywa polimerowe stanowią doskonałe surowce wtórne do ponownego przerobu w technologiach recyklingu, mogą być wykorzystane m. in. jako paliwa alternatywne używane np. w cementowniach lub, po ponownej obróbce, jako poliester, który można stosować do szycia róznego rodzaju ubrań.

 

  

Osoba kontaktowa

Znajdź kontakt w swoim regionie.

Skorzystaj z naszego
formularza kontaktowego

Przejdź do formularza kontaktowego
Pobierz

Najważniejsze informacje
o nas - do pobrania:

Tonsmeier Blue 2013
(2.93 MB, )
Więcej informacji
 

Nowości

Wkrótce będziemy częścią marki PreZero

PreZero jako marka GreenCycle i tym samym część Grupy Schwarz ma nadrzędny cel: więcej recyklingu i mniej odpadów.

Dzięki posiadaniu w grupie firm handlowych takich jak Lidl i Kaufland oraz dostawców usług utylizacji i recyklingu - spółki zależnej GreenCycle i marki PreZero, Grupa Schwarz ma na celu wdrożenie  skutecznych działań, na jakie nie mogą sobie pozwolić pozostałe europejskie przedsiębiorstwa.

Komunikat o połączeniu spółek

 

Informujemy Państwa, że w styczniu 2018 roku spółka Tonsmeier Management Sp. z o.o. połączy się ze spółką Tonsmeier Polska Sp. z o.o.

Wyróżnienie dla Tonsmeier Selekt

 Finał XVIII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu - w tegorocznym rozdaniu nagród, które odbyło się 17 października podczas Targów POL-ECO-SYSTEM udział wzięła Spółka Tonsmeier Selekt, której udało się zdobyć wyróżnienie w kategorii „Złota Bela Makulatury” oraz „Lider Zbiórki Tworzyw”.

 

 

Dołącz do drużyny TONSMEIER-eko 2017

FIRMA TONSMEIER CENTRUM, ZGRK I MIASTO OTWOCK
zapraszają do udziału w konkursie
DOŁĄCZ DO DRUŻYNY TÖNSMEIER-eko

KONKURS TRWA OD 1.04 DO 20.11.2017

Tonsmeier sponsorem koncertu zespołu Oberschlesien wraz z zespołem Art of Illusion

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż mieliśmy zaszczyt sponsorować koncert zespołu Oberschlesien wraz z zespołem Art of Illusion, którego głównym organizatorem był Urząd Miasta Bytom, Opera Śląska oraz Stowarzyszenie SBB.  Koncert odbył się 7 października 2016 roku w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.