Zapewniamy szereg usług komunalnych m. in. wywóz odpadów

 

Świadczymy usługi związane z zagospodarowaniem odpadów komunalnych, przemysłowych, niebezpiecznych, surowców wtórnych oraz pełną usługę związaną z czyszczeniem separatorów.

 

Zawsze jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie

 

Jako sprawny usługodawca dla środowiska naturalnego i dostawca energii dostarczamy nieprzerwanie bliskie klientom rozwiązania oraz wdrażamy je z uwzględnieniem aspektów ekologicznych i ekonomicznych. Naszym celem jest zawsze to, aby zastosować materiał później w możliwie najlepszej jakości. Posiadamy własne linie do przetwarzania zebranych odpadów. Wysortowane części składowe, które nie nadają się jako surowce wtórne, zostają przetwarzane na paliwo alternatywne o wysokiej wartości opałowej i zutylizowane termicznie podczas pochłaniających wiele energii procesów w takich przedsiębiorstwach jak np. cementownie. Staramy się aby usługi komunalne, recyklingowe czy też zagospodarowanie odpadów i surowców - były zawsze na najwyższym poziomie. 

Biologicznie znakomity:

kontrolowane kompostowanie stwarza nowe możliwości

Niezwykle znaczącą, centralną częścią gospodarki odpadami jest kompostowanie odpadów biologicznych. Aż do 50% odpadów z gospodarstw domowych zalicza się do tego procesu. W wielu gminach odpady bio zbierane są już w oddzielnych pojemnikach, przewidzianych do tego celu. Utylizacja tych odpadów ma sens z dwóch powodów: po pierwsze wytworzony kompost zastępuje mineralny nawóz i przyczynia się w dużej mierze do poprawy bilansu próchniczego gleby.

Więcej ...

 

Profesjonalne podejście

do odpadów niebezpiecznych

Odpady niebezpieczne powstają zarówno w prywatnych gospodarstwach domowych, jak i w zakładach przemysłowych. Należą do nich przede wszystkim wszystkie substancje posiadające właściwości szkodliwe dla zdrowia i/lub środowiska [np. ługi, rozpuszczalniki, kwasy]. Sposób obchodzenia się z odpadami niebezpiecznymi obwarowany jest surowymi przepisami prawnymi i obowiązkiem prowadzenia dokumentacji, nadzorowany przez  odpowiednie urzędy.

Więcej ...

 

Paliwa alternatywne

pozyskiwane z różnych źródeł

Paliwo alternatywne uzyskuje się w procesie odzysku odpadów o wartości opałowej. Grupa Tönsmeier posiada w Polsce kilka linii sortowniczych przystosowanych do produkcji paliw alternatywnych, które są stosowane w przemyśle cementowym, jako zamiennik węgla kamiennego i mazutu.

Więcej ...

 

Bezbłędne sortowanie:

nasze systemy recyklingu szkła i stłuczki szklanej

Recykling stłuczki szklanej przyczynia się znacząco do  ochrony zasobów naturalnych, ponieważ każda szklana butelka składa się do 60-90% z czystego szkła, które wcześniej zebrane poddawane jest obróbce w wysoko zaawansowanym technicznie procesie. Ten cenny surowiec wtórny przetwarzany jest w naszych zakładach w Rudzie Ślaskiej

Więcej ...

 

Tworzywa sztuczne –

umożliwiamy wielokrotne zastosowanie

Tworzywa sztuczne to materiały jak plastik, stworzony przez człowieka, nie występujący w naturze. Jest wiele rodzajów plastiku. W ogólnym obiegu jest co najmniej kilkanaście różnych rodzajów tego tworzywa, które są stosowane przy produkcji opakowań do jogurtów, butelek do napojów, płynów różnego rodzaju itp.

Więcej ...

 

Utylizacja azbestu

 

Nasze wyspecjalizowane ekipy realizują usuwanie i unieszkodliwianie azbestu oraz innych niebezpiecznych odpadów w sposób kompleksowy i bezpieczny dla ludzi oraz środowiska. Aby poznać szczegóły naszej oferty zachęcamy do kontaktu z najbliższym Biurem Obsługi Klienta.

Więcej ...

 

Czyszczenie oraz przeglądy -

Wykonujemy przeglądy (eksploatacyjne, budowlane) i czyszczenie separatorów:

Substancji ropopochodnych - zlokalizowanych najczęściej przy drogach, parkingach, na stacjach benzynowych, placach manewrowych oraz myjniach, bazach transportowych i centrach logistycznych.
Tłuszczu - zainstalowanych na liniach kanalizacji obiektów gastronomicznych, ubojni i przetwórstwa spożywczego oraz w galeriach handlowych.
Czyszczenie łapaczy olejowych oraz innych urządzeń zlokalizowanych na oczyszczalniach ścieków.

Więcej ...

 

Spółki Tonsmeier

Jesteśmy międzynarodową korporacją działającą w branży usuwania odpadów. Naszym zadaniem jest kompleksowa gospodarka odpadami, od podstawienia odpowiednich pojemników, zapewnienia logistyki, usunięcia odpadów w miejscu ich powstawania aż po udokumentowanie całego procesu.

 

Więcej ...

Działanie długofalowe

Właśnie w dzisiejszych czasach ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej stało się długofalowe postępowanie z wciąż malejącymi zasobami.  Mierzymy się codziennie z tym zadaniem – poprzez inteligentny recykling cennych surowców. Przetwarzamy papier, szkło, tworzywa sztuczne czy metale tak, aby mogły zostać użyte do produkcji nowych towarów.

 

Więcej ...

Osoba kontaktowa

Znajdź kontakt w swoim regionie.

Skorzystaj z naszego
formularza kontaktowego

Przejdź do formularza kontaktowego
Pobierz

Najważniejsze informacje
o nas - do pobrania:

Tonsmeier Blue 2013
(2.93 MB, )
Więcej informacji
 

Nowości

Wkrótce będziemy częścią marki PreZero

PreZero jako marka GreenCycle i tym samym część Grupy Schwarz ma nadrzędny cel: więcej recyklingu i mniej odpadów.

Dzięki posiadaniu w grupie firm handlowych takich jak Lidl i Kaufland oraz dostawców usług utylizacji i recyklingu - spółki zależnej GreenCycle i marki PreZero, Grupa Schwarz ma na celu wdrożenie  skutecznych działań, na jakie nie mogą sobie pozwolić pozostałe europejskie przedsiębiorstwa.

Komunikat o połączeniu spółek

 

Informujemy Państwa, że w styczniu 2018 roku spółka Tonsmeier Management Sp. z o.o. połączy się ze spółką Tonsmeier Polska Sp. z o.o.

Wyróżnienie dla Tonsmeier Selekt

 Finał XVIII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu - w tegorocznym rozdaniu nagród, które odbyło się 17 października podczas Targów POL-ECO-SYSTEM udział wzięła Spółka Tonsmeier Selekt, której udało się zdobyć wyróżnienie w kategorii „Złota Bela Makulatury” oraz „Lider Zbiórki Tworzyw”.

 

 

Dołącz do drużyny TONSMEIER-eko 2017

FIRMA TONSMEIER CENTRUM, ZGRK I MIASTO OTWOCK
zapraszają do udziału w konkursie
DOŁĄCZ DO DRUŻYNY TÖNSMEIER-eko

KONKURS TRWA OD 1.04 DO 20.11.2017

Tonsmeier sponsorem koncertu zespołu Oberschlesien wraz z zespołem Art of Illusion

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż mieliśmy zaszczyt sponsorować koncert zespołu Oberschlesien wraz z zespołem Art of Illusion, którego głównym organizatorem był Urząd Miasta Bytom, Opera Śląska oraz Stowarzyszenie SBB.  Koncert odbył się 7 października 2016 roku w gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu.